Teraflu pentru dureri articulare. Theraflu Extra Raceala Si Gripa x 10 Pulbere solutie orala


Utilizaţi întotdeauna dureri de picioare în articulația șoldului medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului.

  1. Gradul de deteriorare a ligamentelor genunchiului
  2. Medicamente sportive pentru articulații
  3. Teraflu din dureri articulare sau nu ,Fracțiunea 2 ASD ajută cu coxartroza?
  4. Theraflu Extra Răceală şi Gripă | GSK RO
  5. Durere dulce și articulară
  6. Tratament articular cu selicon Theraflu extra raceala si gripa, 10 plicuri, Novartis la Apoteca Farmacie la un pret mic.
  7. Inflamația articulațiilor de pe semnele brațului

Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi.

Diagnosticarea răcelii și gripei

Întrebați farmacistul dacă aveți nevoie de mai multe informații sau recomandări. Dacă manifestați orice reacții adverse, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

  • Cele mai bune stațiuni pentru artroză
  • Tratați inflamația artritei
  • Durerea articulară | Panadol

Acestea includ orice posibile reacții adverse nemenționate în acest prospect. Vezi pct. Dacă după 5 zile nu vă simțiți mai bine sau febra persistă mai mult teraflu pentru dureri articulare 3 zile sau vă simțiți mai rău, trebuie să vă adresați unui medic.

Theraflu Max mg/12,2 mg/ mg raceala si tuse 10 plicuri, Gsk - pensiunea-patrimara.ro

Ce găsiţi în acest prospect: Ce este Theraflu Extra răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează Ce trebuie să știți înainte să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Cum să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Reacţii adverse posibile Cum se păstrează Theraflu Extra răceală şi gripă Conținutul ambalajului și alte informaţii 1. Ce este Theraflu Extra răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează Theraflu Extra răceală şi gripă conţine o combinaţie de trei substanţe active care acţionează asupra simptomelor majore asociate răcelii şi gripei: paracetamolul este un calmant al durerii analgezic şi reduce febra reduce temperatura corpului dumneavoastră atunci când aveţi febră ; clorhidratul de fenilefrină este un decongestionant nazal şi un decongestionant al sinusurilor.

Ajută la decongestia nazală şi la diminuarea presiunii de la nivelul sinusurilor.

articulația de pe picior este inflamată decât tratată dachshund are o durere articulară

Ajută la oprirea simptomelor de tip alergic. Theraflu Extra răceală şi gripă acţionează pentru reducerea simptomelor majore asociate răcelii şi gripei, inclusiv: scăderea temporară a febrei şi a frisoanelor, dureri musculare şi articulare, dureri de cap, congestie nazală şi sinusală, 2. Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Nu luați Theraflu Extra răceală şi gripă: Dacă sunteţi alergic la paracetamol, fenilefrină și feniramină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament enumerate la punctul 6 ; Dacă aţi luat, pe bază de prescripţie, un inhibitor de monoaminooxidază IMAO în ultimele două săptămâni; IMAO includ anumite medicamente folosite pentru tratarea depresiilor sau a bolii Parkinson.

Dacă nu sunteţi sigur că medicamentul care vă este prescris conţine un IMAO, întrebaţi medicul sau farmacistul înainte de a utiliza acest medicament; Dacă suferiți de boli de inimă severe sau tensiune arterială mare hipertensiune arterială ; Dacă suferiți de activitate crescută a glandei tiroide hipertiroidism ; Dacă suferiţi de glaucom tensiune intraoculară crescută ; Dacă suferiţi de feocromocitom un tip de tumoră a glandelor suprarenale situate în imediata apropiere a rinichilor, care este responsabilă pentru creşterea tensiunii arteriale ; Dacă luaţi antidepresive triciclice; Dacă luaţi beta-blocante medicamente utilizate în tratamentul hipertensiunii arteriale şi a bolilor de inimă ; Dacă luaţi alte medicamente simpatomimetice orale, cum ar fi decongestionante nazale, medicamente care reduc pofta de mâncare etc.

Atenționări și precauții Înainte să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă adresaţi-vă medicului  dumneavoastră sau farmacistului dacă: suferiţi de boli hepatice sau renale; suferiți de anemie hemolitică; suferiți de o afecțiune ereditară numită deficiență de glucozofosfat dehidrogenază; suferiți de deshidratare sau malnutriție cronică; aveți boli de inimă; teraflu pentru dureri articulare de teraflu pentru dureri articulare în dimensiune a prostatei sau este posibil să aveți retenție urinară; aveți obstrucție la nivelul tractului digestiv; aveți ulcer gastric; aveți epilepsie.

Conţine paracetamol. NU luați împreună cu alte medicamente teraflu pentru dureri articulare conțin paracetamol.

Scapă de durerile articulare într-un timp scurt in mod natural

Dacă se depășește doza maximă de paracetamol pe zi, pot să apară leziuni severe la nivelul ficatului. Adresaţi-vă medicului dacă: aveţi probleme respiratorii, cum ar fi astm, emfizem sau bronşită cronică; febra se agravează sau persistă mai mult de 3 zile; durerea sau congestia nazală se agravează sau persistă mai teraflu pentru dureri articulare de 5 zile şi sunt însoţite de febră mare, urticarie sau durere de cap persistentă.

Theraflu Extra răceală şi gripă împreună cu alimente şi băuturi Nu consumaţi alcool în timp ce luaţi Theraflu Extra răceală şi gripă.

teraflu pentru dureri articulare metode de tratament cu artroza degetelor

Sarcina, alăptarea şi fertilitatea Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi teraflu pentru dureri articulare fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament. Nu utilizaţi acest medicament dacă sunteţi gravidă.

teraflu pentru dureri articulare

Nu utilizaţi acest medicament dacă alăptaţi. Adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări, înainte de a lua orice medicament.

1 comments

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor Theraflu Extra răceală şi gripă poate determina somnolenţă. Nu conduceţi vehicule, nu folosiţi utilaje și nu desfășurați activități ce necesită atenție deosebită în timp ce utilizaţi acest medicament.

Theraflu Extra răceală şi gripă conține: Zahăr 12,6 g pe plic. Acest lucru trebuie luat în considerare la pacienții care au diabet zaharat. Dacă medicul dumneavoastră v-a atenționat că aveţi intoleranță la unele categorii de glucide, vă rugăm să-l întrebați înainte de a lua acest medicament.

teraflu pentru dureri articulare artrita inflamația articulației încheieturii

Sunset yellow FCF Epoate determina reacţii alergice. Sodiu 42,2 mg pe plic. Acest lucru trebuie luat în considerare pentru pacienţii cu o dietă controlată de sodiu.

Theraflu Max răceală şi tuse este utilizat pentru tratamentul pe termen scurt al simptomelor răcelii şi gripei şi al frisoanelor. Aceste simptome includ dureri uşoare şi moderate, febră, congestie nazală nas înfundat şi tuse productivă, din piept.

Cum să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau aşa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.